Stacja mycia CIP - wielozbiornikowa

Zasada działania stacji CIP opiera się o 2 zbiorniki dwupłaszczowe o pojemności 3.000l każdy. Służą one do przygotowywania kwaśnego oraz zasadowego środka myjącego.
Uzupełnieniem procesu jest dwupłaszczowy zbiornik o pojemności 3.000l na wodę bieżącą służącą do płukania instalacji po zakończonym procesie mycia.
Stacja CIP jest wyposażona w zewnętrzny ogrzewacz przepływowy, który pozwala na podgrzanie środka myjącego w zbiornikach do zadanej temperatury.

Stacja mycia CIP posiada następujące główne podzespoły:

 • 3 x zbiornik 3.000l
  Dennice wewnętrzne stożkowe. izolacja ma grubość 75mm.
  Wszystkie spawy zewnętrzne są szlifowane i pasywowane, chropowatość powierzchni wewnątrz zbiornika nie przekracza Ra<0,8.
  Właz DN440
  Wszystkie przyłącza są wykonane w standardzie DIN 11850
  Parametry techniczne zbiornika:
  Stal : 316L, 304


 • 1 x automatyka
  Szafa elektryczna o stopniu ochrony IP65, umiejscowiona na wspólnej ramie stacji CIP, zapewnia bezpieczną pracę oraz zabezpieczenie przed wilgocią elementów elektryki i automatyki. W szafie znajduje się falownik do sterowania szybkością pracy pompy w zależności od zaistniałych potrzeb. Automatyka stacji CIP opiera się na sterowniku PLC Siemens realizującym procesy mycia oraz kontroli. Kolorowy panel operatorski 7” na którym wyświetlana jest wizualizacja instalacji pozwala obsługującemu na intuicyjną obsługę, wszelkie gotowości, błędy i awarie są sygnalizowane na panelu oraz za pomocą sygnału dźwiękowego i świetlnego. System pozwala na sterowanie ręczne, oraz automatyczne, w każdej z opcji przebieg procesu jest archiwizowany do pamięci.

 • 1 x konstrukcja nośna
  Wszystkie elementy składowe stacji CIP są zamontowane na wspólnej ramie nośnej dzięki czemu urządzenie jest kompaktowe oraz łatwe do przemieszczania. Rama nośna wykonana jest z profilu grubościennego ze stali 304. W celu idealnego wypoziomowania wyposażona jest w stopy z regulacją wysokości 100mm oraz możliwością zakotwienia do posadzki.

 • 1 x automatyczny system podawania detergentu
  System wyposażony w dwie pompy do podawania detergentu z paletopojemników
  Dzięki systemowi podawania detergentu proces mycia przebiega praktycznie bezobsługowo.

 • 1 x ogrzewacz przepływowy
  Urządzenie grzewcze o mocy 240kW, sześciosekcyjne(każda z sekcji ma moc 40kW) pozwala na podgrzanie cieczy grzewczej do 150⁰C dzięki czemu efektywność grzania jest na wysokim poziomie ze względu na dużą różnicę temperatur. W skład ogrzewacza wchodzą rurociągi niezbędne do podłączenia zbiorników, zawory oraz inna niezbędna armatura sanitarna, pompa obiegowa, czujniki temperatur.

 • 1 x wymiennik ciepła
  Szybkość podgrzewania wody do 95⁰C: 1000l/25min
  Czujnik temperatury PT100 na wyjściu produktu
  Przepływ maksymalny dla wody [m3/h] : 50

 • 1 x filtr liniowy

 • 1 x pompa CIP

 • Wymiary gabarytowe
  4500x1500x3200 mm