Pasteryzacja

PASTERYZATOR PRZEPŁYWOWY to urządzenie służące do przeprowadzania procesu pasteryzacji, czyli obróbki termicznej produktów spożywczych, która zabija i hamuje rozwój drobnoustrojów, a tym samym zwiększa stabilność mikrobiologiczną produktu. Optymalną obróbkę termiczną uzyskuje się dzięki odpowiedniemu doborowi parametrów procesu, takim jak czas i temperatura.

Dzięki modułowości i pełnej automatyzacji urządzenia, możliwa jest bardzo dokładna kontrola parametrów podczas całego procesu pasteryzacji. System doskonale kompensuje różnice w przepływie, co podnosi jego wydajność. Ponadto, pasteryzacja przepływowa gwarantuje oszczędną i całkowicie bezpieczną stabilizację mikrobiologiczną produktu, a co za tym idzie, jego niepodważalną jakość. Bezobsługowość, pełna automatyzacja oraz zajmowanie niewielkiej przestrzeni sprawia, że pasteryzator przepływowy jest bezkonkurencyjny, w stosunku do innych rozwiązań grzewczo-chłodniczych. Dzięki opracowanej technologii, zespół pasteryzatora przepływowego może zostać zainstalowany bezpośrednio przed stanowiskiem rozlewu. Konstrukcja i budowa systemu automatyki pasteryzatora pozwala na szybką aktualizację oprogramowania oraz bezzwłoczne rozwiązywanie zaistniałych problemów.

Zalety pasteryzatora przepływowego FLASH

  • zwarta konstrukcja i gabaryty urządzenia,
  • w pełni zautomatyzowane sterowanie,
  • zapewnienie stabilnego procesu działania,
  • obniżone zużycie energii i znaczny odzysk ciepła,
  • łatwość obsługi.

Pasteryzatory przepływowe oferowane przez naszą firmę to gwarancja jakości i znakomitego doboru sprzętu do charakteru i specyfiki działania danego przedsiębiorstwa.
Urządzenie zostało zaprojektowane z uwzględnieniem wszelkich wymogów sanitarnych, z zastosowaniem jedynie materiałów dopuszczonych w przemyśle spożywczym.

 
OGÓLNE PARAMETRY
Przepustowość: 500 - 10.000l
Temperatura pasteryzacji: 60 - 100 oC
Czas pasteryzacji: dowolny
Maksymalna zawartość CO2 4g/l
Stopień regeneracji: 88-94%
Medium chłodzące: woda, glikol
Medium grzewcze: woda, para, glikol
Ciśnienie robocze: 2 - 8 bar
Średnice nominalne DN25 - DN65
Materiały Stal 1.4301, 1.4404
Sterowanie: PLC
Zainstalowana moc 10 kW